x
  kontakt z nami

  10PRACOWNIA Artur Kalinowski
  tel. 694 155 665

  ul. Dąbrowskiego 6K Rumia
  www.10pracownia.pl
  biuro@10pracownia@gmail.com

  mail 

  Wyślij zgłoszenie przez telefon:   ZAPISY NA KURSY LUB USŁUGĘ FOTOGRAFICZNĄ

  Przez formularz kontaktowy: biuro10pracownia@gmail.com

  O mnie

  Nauczyciel
  Fot. Artur Kalinowski

  Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale: Komunikacja Multimedialna,
  specjalność: Fotografia.

  Akademia Fotografii w Warszawie – Dyplom Akademii.

  Akademicki Kurs Typografii i Grafiki komputerowej.
  Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.
  Studia Podyplomowe – Oligofrenopedagogika.

  Wyższa Szkoła Humanistyczno-Pedagogiczna w Łowiczu.
  wydział: pedagogiczny

  PROFESJONALNY KURS FOTOGRAFII I EDYCJI ZDJĘĆ STUDIO 10 PRACOWNIA RUMIA

  Firma 10 Pracownia zajmuje się przede wszystkim organizacją kursów fotograficznych na poziomie początkującymi, średnio zaawansowanym i zaawansowanym oraz kursów edycji zdjęć w programach graficznych. Efekty tych zajęć są pokazywane na różnego rodzaju wystawach
  i w projektach.

  Niektórzy mówią, że w czasach, gdy każdy ma w telefonie całkiem przyzwoity aparat, zdjęcia mogą robić wszyscy. I trochę prawdy w tym jest. Być może wcale jakość zdjęcia nie zależy od samego sprzętu, ale przede wszystkim od oka i kreatywności tego, kto za aparatem stoi. Tego właśnie możesz się szybko nauczyć.

  Nauczam wykorzystywać fotografię zarówno w dziedzinach artystycznych, jak przygotowywać ją na stronach internetowych czy w materiałach medialnych.

  Kurs pozwoli opanować umiejętności pełnej obsługi sprzętu oraz wykorzystania jego wszystkich funkcji, w tym programów półautomatycznych, a także trybu manualnego.

  Dużą część zajęć warsztatowych stanowi praktyczna nauka tworzenia profesjonalnych zdjęć
  z wykorzystaniem zdjęć artystycznych typu portret, fotografia produktowa, krajobraz, praca ze światłem…

  Miesięczny kurs fotografii to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby w twórczej atmosferze poznać podstawy robienia dobrych zdjęć. Niezależnie od tego, czy posiadasz mniej lub bardziej profesjonalny sprzęt fotograficzny i jak dużo zdjęć zrobiłeś pokażemy ci techniki znane tylko specjalistom. A wtedy zakochasz się w fotografii.

  Na podstawowym kursie miesięcznym nauczysz się jak zrobić dobre zdjęcie oraz poznasz elementy obróbki fotografii w programach graficznych. To pozwoli ci świadomie podejść do własnego warsztatu twórczego i wykorzystać potencjał, który w tobie drzemie niezależnie od tego, czy będziesz pracować aparatem cyfrowym czy analogowym.

  Podstawą naszych zajęć jest praktyczne wykorzystanie wiedzy o technikach fotografii, tworzenia kompozycji, roli światłocienia w budowaniu klimatu zdjęcia. Wszystko po to, by móc uchwycić rzeczywistość w formę kadru i nadać jej nieprzeciętny wymiar. Nauczysz się, na jakie aspekty zdjęcia należy zwracać uwagę, by było ono nieprzeciętne i odzwierciedlało dokładnie to, co chciałeś uchwycić. W trakcie miesięcznych zajęć stworzysz własne portfolio, weźmiesz udział w prezentacji i omówieniu prac, z pośród swoich zdjęć, które sam które wykonasz kursu wybierzesz te które świadomie chcesz zaprezentować.  To doskonały pomysł, by kreatywnie rozpocząć realizację swoich marzeń, pasji i ścieżki zawodowej.

  Kurs pozwoli podnieść umiejętności wykorzystania sprzętu zarówno do zrobienia zdjęcia, jak i późniejszej pracy nad nim. I co najważniejsze rozbudzi twoją kreatywność i chęć do rozwijania zainteresowania fotografią oraz grafiką komputerową.

  Swoich kursantów uczę przede wszystkim pracy manualnej z aparatem, technik ustawienia światła, obróbki graficznej w programie Lightroom i Photoshop, wydobywania z osób czy przedmiotów oraz natury tego co niepowtarzalne.

  Zakres kursu:


  - zasady kadrowania i kompozycji
  - całe menu aparatu
  - obiektywy i akcesoria
  - czas, przysłona, ISO (jak pracować)
  - praca na lampie wewnętrznej i zewnętrznej
  - kompensacja ekspozycji
  - kompensacja lampy błyskowej
  - preselekcja czasu
  - preselekcja przysłony
  - tryb manualny
  - plenery fotograficzne
  - portret w plenerze
  - krajobraz
  - analiza obrazu
  - obróbka graficzna zdjęć w programach
    graficznych Lightroom
  - prezentacja muultimedialna

  > oferta

  do góry strony